1. Home
  2. Talep Yönetimi
  3. Nasıl yeni bir talep oluşturabilirim?

Nasıl yeni bir talep oluşturabilirim?

Grispi ile telefon, e-posta, canlı chat, sosyal medya vb. tüm kanallardan gelen müşteri taleplerini tek bir platform üzerinden yönetmenizi sağlar.

Grispi içerisinde yeni talebi farklı kanallar ile oluşturabilirsiniz.

  1. E-posta
  2. Temsilcilerin manuel olarak oluşturdukları talepler
  3. Gelen aramalar
  4. Chat
  5. Destek formları üzerinden manuel doldurulmuş müşteri talep formları
  6. Instagram, Facebook, X gibi sosyal medya kanallarından gelen mesaj ve yorumlar
  7. Whatsapp
  8. Google My Business, App Store, Play Store müşteri yorumları ve mesajları

Bu iletişim seçeneklerinin tümüne kanal adı verilir. Grispi hesabınızda hangi kanalları etkinleştirmek istediğinize ve müşterilerinizin size nasıl ulaşacağına siz karar verirsiniz. Tüm kanallardan gelen bütün destek talepleri Grispi Destek Talepleri haline gelir.

1. E-posta ile otomatik talepler oluşturabilirsiniz. Grispi’yi kullanmaya başladığınız otomatik olarak support@hesapadınız.grispi.com adresine müşterileriniz mail attıklarında otomatik kaydınız sistem üzerinden oluşturulmuş olur.

Şirket mailinize veya herhangi bir maile gelen maillerinizi de support@hesapadınız.grispi.com mail adresine yönlendirerek Grispi’ye talep olarak açılmasını sağlayabilirsiniz. BKNZ. Mailden otomatik talep oluşturulmasını nasıl sağlayabilirim?

E-posta ile otomatik olarak açılan talepleriniz “Atanmamış kayıtlar” alanına düşer. Tetikleyicileri kullanarak istediğiniz koşullara göre otomatik atama yapabilirsiniz.

2. Grispi üzerinden manuel olarak talep oluşturabilirsiniz. Anasayfada bulunan “+ Ekle” butonuna tıkladığınızda açılan pencerede “Talep” alanını tıklayın.

Talep alanına tıkladığınızda önünüze aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır. Talep oluşturmak istediğiniz formu seçebilir. Bir talep oluşturmak için zorunlu alanları doldurmalısınız.

3. Gelen aramalar ile otomatik talep oluşturmak için öncelikle Grispi santral entegrasyonunu uygulamanız gerekmektedir. Sanal santral kurulumlarını yaptıktan sonra size çağrı gelmeye başladığında, eğer kullanıcı telefon bilgisi ile içeride kayıtlı ise otomatik olarak kayıt ekranı önünüze açılır. Bu talep ekranında talep eden kısmı otomatik olarak dolu gelir, böylelikle  zamandan tasarruf etmiş olursunuz. 

Görüşme kaydı ve detayları ticket içerisinde eklenir. Görüşme kaydını dinleyebilirsiniz.

Arama konusu eğer kullanıcının daha önce açtığı talepler ile ilişkili ile talebi birleştirebilirsiniz. BKNZ. Kayıt Birleştirme

Arama konusu farklı bir konu ise talebin içeriğini doldurarak oluşturabilirsiniz.

4. Grispi Chat, web sitenizde canlı sohbet desteği sağlayan bir müşteri iletişim aracıdır. Bu platform, müşterilerinizin web sitenizde dolaşırken anında iletişim kurmasına olanak tanır.

Web sitenize ekleyebileceğiniz Grispi chat alanı ile müşterileriniz sizinle anlık olarak iletişime geçebilir ve taleplerini iletebilirler. Gelen chat taleplerine temsilciler yanıt verebilir.

5. Müşterileriniz tarafından doldurulabilen destek formları oluşturabilirsiniz.
Müşteri destek formu, müşterilerinizin çeşitli sorunları veya talepleri bildirmek için doldurabileceği bir form veya belgedir.

Müşteri destek formları genellikle web sitenizde veya müşteri destek platformunuza ekleyebilirsiniz. Formda, müşteriler ad, e-posta adresi, konu, sorunun açıklaması gibi bilgileri doldururlar. Gelen talepleri Grispi’de görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz. BKNZ: Talep formunu nasıl son kullanıcıya gösterebilirim?

6. Müşteri destek ekibi sosyal medya üzerinden gelen mesajları, yorumları veya bildirimleri Grispi üzerinden yönetebilir ve yanıtlayabilir. Örneğin, müşterileriniz Instagram, Facebook veya X gibi platformlardan mesaj gönderdiğinde, bu mesajları Grispi üzerinden görüntüleyebilir ve yanıt verebilirsiniz.

7. WhatsApp Business hesabınızı Grispi ile entegre ederek Whatsapp hesabınıza gelen mesajları Grispi içerinden yönetebilir ve yanıtlayabilirsiniz.

8. Google My Business, App Store, Play Store müşteri yorumları ve mesajlarını Grispi üzerinden yönetebilir ve yanıt verebilirsiniz.

Updated on Nisan 7, 2024

Was this article helpful?

Related Articles

Desteğe Mi İhtiyacınız Var?
Aradığınız cevabı bulamadınız mı? Merak etmeyin, size yardım etmek için buradayız.
İLETİŞİME GEÇ