1. Home
  2. Talep Yönetimi
  3. Müşteri Talep Formu Oluşturma

Müşteri Talep Formu Oluşturma

Grispi müşteri destek formu, müşterilerin çeşitli sorunları veya talepleri bildirmek için doldurabileceği bir çevrimiçi formlardır.

Grispi ile destek formlarını oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz formları web sitenizde veya müşteri destek platformunuza ekleyerek müşteri taleplerini yönetebilirsiniz.

Formda, müşteriler ad, e-posta adresi, konu, sorunun açıklaması gibi bilgileri doldururlar. Formda talep önceliği, departman seçimi veya ek dosya yükleme gibi ek seçenekler de olabilir. Formları iş akışlarına göre özelleştirebilirsiniz.

1. Ayarlar → Talep Formları alanını seçin.

2. Yeni form eklemek için +Form Ekle alanını tıklayın.

3. Form ekleye tıkladığınızda karşınıza çıkan sayfada yeni oluşturacağınız forma ad ve açıklama girebilir formda görmek istediğiniz alanları sürükle bırak ile oluşturabilirsiniz.

4. Talep formunun son kullanıcıya gösterilmesini istiyorsanız, “ Müşteri görüntüleyebilir” seçenek kutusunu işaretleyin. Onay metnini alanını doldurunuz.

5. Aşağıdaki görselde seçilen talep alanları kısmında Grispi’nin varsayılan olarak getirdiği ve kaldırılması mümkün olmayan alanları görebilirsiniz. Mevcut talep alanlarında ise daha önceden oluşturmuş olduğunuz veri alanlarını görebilirsiniz.

Formlarınıza nasıl özel talep alanı ekleyeceğiniz incelemek için tıklayınız.

6. Eklemiş olduğunuz yeni talep formunu Kaydet’i tıklayarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Form linkini web sitenize veya müşteri destek platformunuza ekleyerek müşteri taleplerini Grispi’den yönetebilirsiniz.

Formunuzun linki: (tenatadı).grispi.com/requests/user-forms/(form id)

Müşteri form linklerinize Ayarlar –> Hızlı Başlangıç –> Müşteri Formu İletişim Kanalı alanından ulaşabilirsiniz.

Updated on Haziran 4, 2024

Was this article helpful?

Related Articles

Desteğe Mi İhtiyacınız Var?
Aradığınız cevabı bulamadınız mı? Merak etmeyin, size yardım etmek için buradayız.
İLETİŞİME GEÇ