1. Home
 2. Talep Yönetimi
 3. Kullanıcı alanları nedir, nasıl yönetebilirim?

Kullanıcı alanları nedir, nasıl yönetebilirim?

Kullanıcı alanı, Grispi’de müşterilerin ve kullanıcıların profillerinde tutulan özel bilgiler için ayrılmış bir alandır.

Örneğin, müşteri profillerinde iletişim bilgileri, tercihler veya özel notlar gibi bilgileri saklamak için kullanıcı alanları kullanılabilir. Benzer şekilde, destek ekibi üyelerinin profillerinde de yetenekler, uzmanlık alanları veya çalışma saatleri gibi özel bilgileri depolamak için kullanıcı alanları kullanılabilir.

Kullanıcı alanları, sistemi özelleştirerek kullanıcıların ihtiyaçlarına daha iyi yanıt vermek ve hizmetleri kişiselleştirmek için önemli bir araçtır. Bu sayede, kullanıcıların daha iyi hizmet alması sağlanabilir ve sistem daha verimli bir şekilde yönetilebilir.

 • Kullanıcı alanını incelemek için Ana sayfa içerisinde bulunan bir talebe tıklayın.
 • Açılan sayfada kullanıcı sembolüne tıklayın. Kullanıcı sekmesinde mevcut kullanıcı alanlarını göreceksiniz.
 • Kullanıcı alan içinde talep eden kişinin ad/soyad ve iletişim bilgileri mevcuttur. Bu alanları dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

1. Kullanıcı Alanı Ekleme

  Özelleştirmek için “Ayarlar –> Kullanıcı Alanları –> +Alan Ekle” alanında yönetebilirsiniz.

  Eklemek istediğiniz alanın veri türünü seçiniz.

  Kullanıcı alanının Adını, açıklamasını, temsilciye gösterilen başlığı ve varsa değerlerini giriniz. Kaydet butonuna tıklayınız.

  Eklediğiniz alan artık müşteri profil alanında görüntülenecek ve doldurulabilecektir.

  2. Kullanıcı Alanı Silme ve Pasife Alma

   Kullanıcı alanlarını silebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Silinen alan geri getirilemez ve eklenen veriler kalıcı olarak silinir.

   Bunun yerine kullanıcı alanını devre dışı bırakabilirsiniz. Devre dışı bırakılan alanlar, pasif sekmesinde listelenir ve gerektiğinde yeniden etkinleştirilebilir. Daha önce eklenilen bilgiler geri getirilir.

   Updated on Nisan 9, 2024

   Was this article helpful?

   Related Articles

   Desteğe Mi İhtiyacınız Var?
   Aradığınız cevabı bulamadınız mı? Merak etmeyin, size yardım etmek için buradayız.
   İLETİŞİME GEÇ