1. Home
  2. Talep Yönetimi
  3. Talep alanının kullanımı nasıl olur?

Talep alanının kullanımı nasıl olur?

Talep alanları destek talebi veya ürün veya hizmet hakkında daha fazla bilgi toplamak için kullanılır.

Destek taleplerine çok sayıda özel alan türü ekleyebilirsiniz. Bu alanları yalnızca temsilciler tarafından veya hem temsilciler hem de son kullanıcılar tarafından görülebilir yapabilirsiniz. Özel alanları düzenlenebilir ve görünür olarak ekleyerek destek talep formunuza dahil edebilirsiniz. Özel ticket alanları zorunlu veya isteğe bağlı olabilir. Açılır liste, çoklu seçim ve onay kutusu, sayısal gibi farklı veri türlerinde alan ekleyebilirsiniz.

Özel bilet alanınızı oluşturduktan sonra bunu tetikleyicilerde, otomasyonlarda, makrolarda kullanabilirsiniz. Özel talep alanlarını kullanarak özelleştirilmiş raporlar oluşturabilirsiniz.

1. Talep ekranınız açıkken içerdiği tüm bilgileri rahatlıkla görebilirsiniz.

2. Talep alanı özellikleri aşağıdaki bilgileri içerir.

Form: Kuruluşunuzun kullanımına göre şekillendirebileceğiniz veri alanlarını içeren yerlerdir. BKNZ. Nasıl Yeni Bir Form Oluşturabilirim?

Talep Eden: Talep eden, talebi adına oluşturduğunuz kişidir. Bu alanı kişinin mail adresi ile doldurabilirsiniz. Eğer daha önceden kayıtlı bir kullanıcı ise ismini yazdığınızda otomatik olarak aşağıda listelenecektir. Eğer kayıtlı olmayan bir kullanıcı ise mail adresini yazdığınızda ekle butonuna tıklayarak kullanıcının sisteme kaydını oluşturabilirsiniz.

Atanan: Tüm taleplerin çözülüp kapatılabilmesi için bir temsilciye ya da gruba atanması gerekir. Talebin ilgili olduğu kullanıcıyı talebi kapatması için atanan alanına ekleyebilirsiniz.

Etiketler: Kuruluşunuz içerisinde taleplerinizi etiketleme yöntemiyle takip etmek için bu alanı kullanabilirsiniz.

Öncelik: Talebinizin önceliğini acil,düşük, orta ve yüksek olarak belirleyebilirsiniz.

Takipçiler: Talebi atanan kişiden farklı birinin de takip etmesini istiyorsanız, bu alana diğer ilgili temsilciyi ekleyebilirsiniz.

Değişiklikleri geri al: Bu buton yukarıdaki alanları doldurduğunuzda kaydetmemiş değişikliklerini geri almanızı sağlar.

BKNZ. Taleplerime nasıl özel alan ekleyebilirim?

Updated on Nisan 7, 2024

Was this article helpful?

Related Articles

Desteğe Mi İhtiyacınız Var?
Aradığınız cevabı bulamadınız mı? Merak etmeyin, size yardım etmek için buradayız.
İLETİŞİME GEÇ