1. Anasayfa
  2. Talep Yönetimi
  3. Talep durumlarının açıklamaları nedir?

Talep durumlarının açıklamaları nedir?

Durum için altı değer vardır. Bir talebin durumu, bir temsilci tarafından manuel olarak veya iş kurallarınız aracılığıyla otomatik olarak ayarlanabilir ve güncellenebilir.

Yeni: Talebin alındığı, ancak açılmadığı ve bir temsilciye atanmadığı anlamına gelir. Yeni durum, destek ekibinin sorunu çözmek için kimin atanması gerektiğini belirlemek ve durumu değerlendirdiğini gösterebilir. Durumu Yeni’den başka bir duruma değiştirdikten sonra, durumu tekrar Yeni olarak değiştiremezsiniz.

Açık: Talebin onu çözmek için çalışan bir temsilciye atandığı anlamına gelir. Bir talep durumu Açık olarak değiştiğinde, asla Yeni’ye geri dönemez. 

Beklemede: Atanan temsilcinin istekte bulunan için bir takip sorusu olduğu anlamına gelir. Temsilcinin, destek sorunu hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacı olabilir. Beklemede olarak ayarlanan istekler, istekte bulunan yanıt verene ve temsilcinin isteği çözümlemeye devam etmek için ihtiyaç duyduğu bilgileri sağlayana kadar genellikle bu şekilde kalır.

Askıda: Destek talebinin, destek personelinizin üyesi olmayan ve bir temsilciı hesabı olmayan bir üçüncü taraftan çözüm beklediği anlamına gelir. .

Çözüldü:, Temsilcinin destek sorununu çözdüğü anlamına gelir. Çözülmüş talepler, genellikle, Çözüldü olarak ayarlandıktan birkaç gün sonra kapatılır. Bir talep  kapatılana kadar, talep eden kişi talebi yeniden açabilir. Örneğin, istekte bulunan kişi, destek sorununun çözüldüğü konusunda temsilciyle aynı fikirde olmayabilir ve talep çözüldü e-posta bildirimine yanıt verebilir.

Kapalı: Talebin tamamlandığı ve yeniden açılamayacağı anlamına gelir. Ancak istek sahipleri, kapatılan istekler için takip istekleri oluşturabilir. Bir talebin durumu manuel olarak Kapalı olarak değiştirilemez. Bir talebin kapatılması, iş kurallarınız aracılığıyla otomatik olarak gerçekleştirilir.

En son şu tarihte güncellendi: Nisan 22, 2022

Bu makale yardımcı oldu mu?

İlgili Makaleler

Desteğe Mi İhtiyacınız Var?
Aradığınız cevabı bulamadınız mı? Merak etmeyin, size yardım etmek için buradayız.
İLETİŞİME GEÇ