1. Home
  2. Tetikleyiciler
  3. İş Kuralları
  1. Home
  2. Otomasyonlar
  3. İş Kuralları

İş Kuralları

Grispi’nin önemli özelliklerinden iş kuralları konusuna değineceğiz. Bu konu, otomatikleştirilmiş iş kurallarını açıklar . Bu, taleplere otomatik olarak uygulanan önceden tanımlanmış eylemler anlamına gelir. Grispi Support’ta iki tür otomatikleştirilmiş iş kuralı vardır: otomasyonlar ve tetikleyiciler .

Nasıl farklı olduklarını açıklamadan önce her ikisinin de ortak noktalarından başlayalım. Otomasyonlar ve tetikleyiciler, bir talebin belirli koşullarla eşleştiğinde gerçekleşecek bir dizi eylemi tanımlar . Örneğin, belirli bir kuruluşa ait bir son kullanıcı tarafından bir talep oluşturulursa (koşul budur), o kuruluşa destek sağlayan temsilci grubuna otomatik olarak atanabilir (işlem budur).

Bunu daha da basit bir şekilde anlamak için, bu basit formül şu şekilde özetlenebilir: x doğruysa , o zaman y yapın ya da koşul karşılanıyorsa aksiyon alın gibi.

Otomasyonlar ve tetikleyiciler arasındaki fark nedir?

Her biri bir dizi koşul ve bir dizi eylem içerir. Her biri bir talebin verilerini değiştirir. Her biri, belirli olaylar meydana geldiğinde talepleri etkiler.  Fark, talebin değiştirilmesine neden olan olayların türüdür. Otomasyonlar, zaman içindeki bir olaya göre (örneğin, bir talep güncellemesinden 4 saat sonra) destek taleplerine göre hareket eder. Tetikleyiciler, bir talep oluşturulduğunda veya güncellendiğinde (oluşturma ve güncelleme eylemleri) bir talep üzerinde hareket eder. Bir talep, otomasyonlarınızda yer alan koşulları karşılamıyorsa veya tetiklemiyorsa hiçbir değişiklik olmayacaktır.

Otomatikleştirilmiş iş kuralları oluşturmanın amacı, temsilcilerinizin artık bu tür tekrarlayan işleri manuel olarak yapmasına gerek kalmamasıdır. 

Otomasyonları ve tetikleyicileri kim oluşturabilir?

Otomasyonları ve tetikleyicileri yalnızca yöneticiler oluşturabilir ve yönetebilir. Bunun nedeni, bu iş kurallarının Grispi Support’taki her talebi etkileyebilmesi ve yöneticilerin kurduğu genel destek iş akışının bir parçası olarak özel otomasyonlarınızı ve tetikleyicilerinizi tanımlamanın yöneticinin sorumluluğunda olmasıdır.

Updated on Ekim 13, 2023

Was this article helpful?

Related Articles

Desteğe Mi İhtiyacınız Var?
Aradığınız cevabı bulamadınız mı? Merak etmeyin, size yardım etmek için buradayız.
İLETİŞİME GEÇ