1. Home
 2. Raporlama
 3. Nasıl Gelişmiş Raporlar Oluşturabilirim?

Nasıl Gelişmiş Raporlar Oluşturabilirim?

Gelişmiş raporlar, belirlediğiniz özel kriterlere göre detaylı ve özelleştirilmiş raporlar oluşturmanıza olanak tanır. Bu, müşteri hizmetleri veya satış performansınızı daha iyi analiz etmenizi ve spesifik veriler üzerinde derinlemesine çalışmanızı sağlar.

 • Grispi hesabınıza giriş yapın ve yönetim paneline gidiniz.
 • Gelişmiş Raporlar sekmesine tıklayınız. Eğer oluşturduğunuz raporlarınız varsa bu alanda listelecektir.
 • Yeni rapor eklemek Gelişmiş Rapor Ekle butonuna tıklayınız.
 • Eklemek istediğiniz rapor için başlık ve açıklama girin.
 • Filtrenin kimlerde görünür olacağını seçiniz. Tüm kullanıcılara, sadece kendiniz için , belli kullanıcı veya gruplar için filtreyi görünür yapabilirsiniz.
 • Raporunuz için mevcut filtrelerinizdeki koşulları kopyalayabilir veya yeni koşullar ekleyebilirsiniz.
 • Mevcut filtrelerinizdeki koşulları kopyalamak için Mevcut Filtrelerin Koşullarını Kopyala butonuna tıklayınız ve kopyalamak istediğiniz filtreyi seçiniz.
 • Kopyala butonuna tıkladığınızda mevcutta olan filtrenizin koşulları eklenecektir ve o koşullarla raporunuzu oluşturabilirsiniz.
 • Eğer yeni koşullar oluşturmak isterseniz Koşullar alanında Tarih koşulları, Talep Koşulları, Talep Eden Koşulları alanlarını doldurunuz.

Tarih Koşulları: Belirli bir tarih aralığında oluşturulan, çözülen veya güncellenen ticket’larla ilgili koşulları eklemenize olanak tanır. Örneğin, eğer raporunuzda önceki ay içinde oluşturulan ticket’ları görmek istiyorsanız, “Oluşturulma Tarihi” koşulunu kullanabilirsiniz ve bu koşulu “Önceki Ay” olarak ayarlayabilirsiniz. Bu şekilde raporunuz sadece belirli bir zaman aralığındaki ticket’ları içerecektir.

Talep Koşulları: Ticketların özel talep alanlarına, içeriklerine veya özelliklerine göre koşulları eklemenize olanak tanıyan kurallardır. Örneğin; İptal / iade formu ile gelen taleplerle ilgili bir rapor oluşturmak isterseniz Form koşulunu seçip İptal / İade formunu seçebilirsiniz.

Talep koşulları ile eklediğiniz özel talep alanlarınıza, kanala, konuya, önceliğe, duruma vb. bir çok alan için koşul ekleyebilir ve raporlar oluşturabilirsiniz.

Talep Eden Koşulları: Ticket’ları talep kullanıcı alanlarına veya organizasyona göre olarak filtrelemenize olanak tanıyan kurallardır.

 • Sırala alından ticketları nasıl sıralamak istediğinizi seçebilirsiniz. Talepleri tipi, öncelik, durum, oluşturulma tarihi, güncelleme tarihi veya çözülme tarihine göre artan veya azalan olarak sıralayabilirsiniz.
 • Oluştur butonuna tıklayarak raporunuzu oluşturunuz.
 • Gelişmiş raporlarınızı sol sekmeden Gelişmiş Raporlar sekmesinden görüntüleyebilirsiniz.

Gelişmiş raporlar, belirlediğiniz özel kriterlere göre özelleştirilebilir ve böylece işletmenizin ihtiyaçlarına tam olarak uygun raporlar oluşturmanıza olanak tanır. Bu özellik sayesinde, performans takibi ve stratejik karar alma süreçlerinizde daha derinlemesine analizler yapabilirsiniz.

Updated on Haziran 4, 2024

Was this article helpful?

Related Articles

Desteğe Mi İhtiyacınız Var?
Aradığınız cevabı bulamadınız mı? Merak etmeyin, size yardım etmek için buradayız.
İLETİŞİME GEÇ