1. Home
  2. Entegrasyonlar
  3. JivoChat ile Grispi Entegrasyonu

JivoChat ile Grispi Entegrasyonu

Bu makale JivoChat’i Grispi’ye bağlamanıza yardımcı olacaktır. Bu entegrasyon, doğrudan JivoChat’teki sohbetleri ve çevrimdışı mesajlardan talep oluşturmanıza, taleplerin önceliğini, kategorisini değiştirmenize ve iletişim e-postalarını kullanarak müşterilerin geçmiş konuşmalarını ve bilgilerini aramanıza olanak tanır.

1. JivoChat masaüstü uygulamasını veya app.jivosite.com adresindeki web sürümünü açın ve yönetici kimlik bilgilerinizle oturum açın.


2. Sol alt köşedeki Yönet düğmesine tıklayın, ardından Kanallar -> Ayarlar’a gidin (web sitenizin adının altında).


3. Bildirimler menüsüne gidin. Grispi e-postanızı (support@alanadınız.grispi.com) sohbetler ve bildirimler için E-posta ve çevrimdışı mesajlar için E-posta alanlarına girin.


4. Bildirimler ayarlarında sohbetleri e-posta ile gönderme seçeneğinin etkinleştirilip etkinleştirilmediğini kontrol edin. Varsayılan olarak, tüm yeni hesaplarda bu seçenek devre dışıdır ve etkinleştirilmesi gerekir.


5.Grispi’de bir tetikleyici oluşturmanız gerekiyor. Grispi hesabınıza gidin ve Ayarlar düğmesine tıklayın. İş kuralları bölümünde Tetikleyiciler’i seçin ve aşağıdaki koşullara sahip yeni bir tetikleyici oluşturun.

Bu tetikleyici sayesinde Jivochat’den gelen taleplere “jivochat” etiketi eklenecek ve konuşma bittiği için kapalı durumuna getirilecek.

5. Oluşturduğumuz tetikleyici sayesinde yeni bir filtre oluşturarak gelen Jivochat taleplerini filtrede listeleyebiliriz.

Bunun için Ayarlar butonuna tıklayın. Yönetim Paneli bölümünde Filtreler’i seçin ve aşağıdaki koşullara sahip yeni bir filtre oluşturun. Filtreyi görmesini istediğiniz kullanıcıları veya grupları seçebilirsiniz.

Bu filtrede Jivochat’den talepleri görüntüleyebilirsiniz. Jivochat’ten gelen müşterileri ve geçmiş konuşmalarını görüntüleyebilirsiniz.

Updated on Mayıs 14, 2024

Related Articles

Desteğe Mi İhtiyacınız Var?
Aradığınız cevabı bulamadınız mı? Merak etmeyin, size yardım etmek için buradayız.
İLETİŞİME GEÇ